در حال بارگزاری

خرید تخم نطفه دار لاری

65000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ ویندوت

65000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ مرندی

20000 تومان

تخم نطفه دار مرغ لهستانی

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ لکنلدرز

85000 تومان

تخم نطفه دار مرغ گوشتی

15000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ کوشین بانتام

60000 تومان

خرید تخم نطفه دار فونیکس

120000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ شاخدار

30000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ سلطان

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ سبرایت

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ سافکس

40000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ رز کامپ

40000 تومان

خرید تخم نطفه دار جیور

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ جاپنیز

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ دورگه جهادی

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ پلیموت راک

40000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ بلژیکی

50000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ برهما امپراطور

85000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ ایام سمانی

120000 تومان

خرید تخم نطفه دار مرغ ابریشمی

60000 تومان

توضیحات تکمیلی در مورد مرغ و تخم نطفه دار آن

 مرغ یکی از پرندگان بدون پرواز است که از سالیان بسیار دور بر روی کره زمین وجود داشته و به دست انسان ها اهلی و نگهداری می شود. با توجه به خوی اجتماعی و بسیار آرام این پرندگان ،تمایل برای نگهداری و پرورش آنها در انسان ها نسبت به پرندگان دیگر رواج بیشتری دارد. مرغ ها دارای زیر گونه های بسیار زیادی هستند که هر یک از این نژاد های ویژگی و ظاهری مختص به خود را دارند خرید و فروش تخم نطفه دار و خوراکی نیز می تواند در جایگاه خود به عنوان یک شغل و حرفه پردرآمد برای انسان محسوب شود. تخم نطفه دار مرغ یکی از بهترین موارد برای جوجه کشی در سطح گسترده و تعداد بالا میباشد زیرا درصد نطفه دار بودن تخم های طیور مرغ نسبت به سایر مرغ و خروس های دیگر بیشتر است و این عامل باعث افزایش سودآوری و بهره بیشتر مرغدار میشود. تخم بارو مرغ در نژاد های گوشتی و محلی و تخم گذار دورگه جهادی و لگهورن و آرین بیشترین خواهان را دارد تخم مرغ نطفه دار برای جوجه دراوردن باید به گونه ای باشد که دستگاه جوجه کشی مرغ را کثیف نکند و بیماری روی پوسته تخم مرغ نباشد . بهترین عامل در پرورش صحیح و اصولی مرغ و خروس ها افزایش سطح ایمنی و سلامت سالن پرورش و بستر نگه داری انها میباشد هر چقدر زمین و بستر نگه داری و پرورش مرغ ها تمیز و عاری از بیماری ها و باکتری های مضرر باشد ، تخم گذاری و گوشت گیری طیور بهتر خواهد بود .

پرورش مرغ

مرغ یکی از بهترین  و اصلی ترین منابع غذای برای انسان بشمار می آید و به همین دلیل در هر کجای دنیا شاهد پرورشگاه های کوچک و بزرگ با هدف تولید تخم مرغ خوراکی ، تولید تخم مرغ نطفه دار ، تولید جوجه یک روزه گوشتی ،تولید مرغ گوشتی،تولید مرغ های زینتی هستیم .

شما نیز می توانید با راه اندازی یک سالن پرورش با هر یک از اهداف ذکر شده اقدام به کار و کسب درآمد کنید .

توجه داشته باشید که پرورش و تولید مرغ کار آسانی نبوده و برای اینکه شما بتوانید یک پرورشگاه با تولید بالا و موفق داشته باشید باید به تمام نکات و اصول این کار واقف بوده ، همه جوانب را به خوبی سنجیده و نسبت به شرایط ،وقت و تجهیزات خود یک هدف را مشخص و شروع به کار کنید.

در ادامه شما را با اصلی ترین موارد در مورد پرورش مرغ و تولید تخم نطفه دار مرغ آشنا خواهیم نمود تا با دید بازتری اقدام به شروع کار کنید.

مشخص کردن هدف پرورش  

همانگونه که در بالا گفته شد پرورش مرغ می تواند با اهداف مختلفی باشد که هر یک ازاین اهداف شرایط و هزینه های خاص به خود را دارد، به همین سبب باید قبل از شروع و تصمیم گیری نسبت به موارد زیر مطالعه و آگاهی داشته باشیم و هدف از پرورش خود را مشخص کنیم که اهداف می تواند موارد مختلفی از قبیل؛خرید تخم نطفه دار مرغ ،فروش تخم نطفه دار،تولید جوجه یک روزه ،تولید مولد باشد.

نکات مورد توجه قبل از اقدام به کار عبارتند از : 

میزان هزینه جهت احداث پرورشگاه مرغ

هر نوع پرورش نسبت به هدف مشخص شده نیاز به یک فضا و سوله دارد که تماما به نوع و تعداد گله بستگی دارد.

اگر مقدر سرمای شما برای این کار کم است شما می توانید از پائین ترین تعداد با کمترین هزینه اقدام به پرورش کنید تا هزینه احداث پرورشگاه برای شما پائین باشد .

پرورشگاه های خانگی کمترین میزان هزینه و پرورشگاه های صنعتی با تولید گله مادرو جوجه یک روزه و تخم مرغ خوراکی  در مرغداری های بزرگ بیشترین میزان هزینه را در برمی گیرند.

میزان فضای در دسترس 
میزان فضا جهت شروع پرورش بسته به نوع پرورش و تعداد گله می تواند متغیر باشد .

در کل دو نوع پرورش داریم 
پرورش های صنعتی و بسته ،پرورش های باز که هر کدام از این دو نوع فضای مشخص به خود را دارند.

میزان سختی نوع پرورش مرغ و وخروس ها
پرورش مرغ در هر نوع و با هر هدف می تواند میزان سختی خود را داشته باشد.از آسان ترین نوع پرورش که با کمترین میزان سرمایه اولیه می توان شروع کرد ،تولید جوجه یک روزه است .

بازار فروش و عرضه محصول تولید شده 
از مهمترین نکات قابل دقت در امر پرورش که باعث چرخش سرمایه ما می شود ،اطلاع از بازار عرضه است.

اگر ما محصولی را تولید کنیم اما برای آن مشتری وجود نداشت باشد ،با شکست روبه رو خواهیم شد.

وجود بازار فروش برای محصول شما یکی از  مهمترین نکات در جهت موفقیت شما محسوب خواهد شد.

با اطلاع داشتن از این موارد شما می توانید نسبت به داشته های خود هدف مورد نظر از پرورش مرغ را مشخص نموده و کار خود را شروع کنید.

محل نگهداری و تخم گذاری مرغ

زمان احداث پرورشگاه باید به دو نیاز اساسی پرندگان خود توجه داشته و برای رفع انها اقدام کنید.

پرندگان شما به دو محیط اصلی گردشگاه و آشیانه نیازمند هستند این دو نیاز در هر نوع گله با هر تعداد وجود دارد و باید نسبت به رفع آن اقدام نمود.

مقدار فضای استاندارد برای محیط بسته نسبت به تعداد گله شما متفاوت است اما به صورت کلی برای هر مرغ بالغ نیم متر مربع فضا لازم است .

هر چه این فضا از مقدار تایین شده بالاتر باشد پرندگان شما راحتر و سالم تر رشد خواهند کرد.

توجه داشته باشید که کمبود فضا در جهت رشد پرنده پیامد های بسیار زیانباری را به دنبال خواهد داشت.

جفت گیری و تولید مثل مرغ

مرغ ها بعد از گذشت 6 ماه به بلوغ جنسی رسیده ومی توان از آنها تخم های نطفه دار با هدف تولید جوجه تهیه نمود.در این زمان شما می توانید برای هر یک عدد خروس 3 تا 4 عدد مرغ در نظر بگیرید. مرغ ها بسته به نژادشان در فصول مختلف تخم گذاری می کنند ،مرغ های زینتی مانند مرغ ابریشمی ،مرغ برهما ،مرغ فونیکس و.. به تعداد های کمتر (سالیانه حدود 40 تا 60 عدد )و مرغ های تخم گذار و گوشتی مانند مرغ راس ،مرغ دو رگه جهادی و بومی  (سالیانه حدود 200 تا 250 عدد )تخم گذاری دارند .

جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ

دو نوع جوجه کشی وجود دارد که هر کدام  دارای روش ها و ویژگی های مختص به خود است.

جوجه کشی سنتی از تخم بارور مرغ

در جوجه کشی های سنتی ،عمل جوجه درآوری با استفاده از پرنده انجام میشود ،زمانی که مرغ ها عمل جفت گیری و تخم گذاری را پشت سر گذاشتند، کرچ می شوند و شما باید آشیانه های را برای آنها جهت خوابیدن بر روی تخم ها فراهم کنید تا بتوانند بر روی تخم های خود خوابیده و تخم ها را درعرض 21 روز به جوجه تبدیل کنند.

آشیانه ها باید در جای بدون صدا های بلند و تاریک باشد تا امنیت مورد نیاز مرغ فراهم شود.هر نوع استرس و حرکات تنش زا در اطراف مرغ ها باعث می شود که مرغ از روی تخم مرغ های نطفه دار بلند شده و آشیانه را ترک کند.این نوع جوجه کشی عمدتا برای پرورش های خانگی مناسب است که تعداد گله بسیار پایین است.

 جوجه کشی صنعتی با دستگاه های جوجه کشی تخم نطفه دار 

امروزه با پیشرفت علم و تولید دستگاه های جوجه کشی تولید جوجه توسط دستگاه های جوجه کشی تمام اتومات کار بصرفه و مطمعن تری برای پرورش دهنده محسوب می شود.

استفاده از دستگاه جوجه کشی به جای مرغ مزیت های از قبیل 
کنترل دما ،رطوبت ،روز شمار جوجه کشی به دست پرورش دهنده

جوجه کشی تعداد بالای تخم نطفه دار به صورت همزمان

حذف هزینه ها برای نگهداری مولد در ایام جوجه کشی و..

دارد که راندمان جوجه کشی را برای شما بالاتر برده واز سختی کار کاسته می شود.

جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ با دستگاه جوجه کشی برای شروع اینکار شما به موارد چون :

خرید دستگاه جوجه کشی جهت انجام عمل جوجه درآوری

دستگاه جوجه کشی باید از شرکتی معتبر که تضمین دستگاه را برای مشتری ارائه می دهند با ظرفیت دلخواه تامین شود جهت خرید دستگاه جوجه کشی می توانید با مشاورین شرکت رویال طیور تماس بگیرید.

بهتر است دستگاه جوجه کشی تمام اتومات بوده و دارای ستری و هچری همزمان باشد تا از بسته و باز کردن درب دستگاه جلوگیری شود و راندمان جوجه کشی در تخم های نطفه دار مرغ پایین نیاید.

خرید تخم نطفه دار مرغ با تضمین از رویال طیور

جهت خرید تخم نطفه دار مرغ باید تخم های نطفه دار را از گله مادری تهیه کنید که نسبت به سلامت ،سن ،نسبت مرغ به خروس و تغذیه گله اطمینان کامل را داشته باشید.

برای تهیه تخم های نطفه دار لازم نیست که شما گله داشته باشید افراد زیادی در زمینه پرورش مرغ به منظور تولید و فروش تخم نطفه دار در نژاد های مختلف فعالیت دارند که شما می توانید ،تخم مرغ نطفه دار مورد نیاز را از آنها تهیه کنید.

سالن جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ 

برای شروع جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ شما نیاز به یک سالن جهت قرار دادن دستگاه دارید ، این سالن باید دارای ابعاد مناسب نسبت به ابعاد دستگاه داشته باشد،قبل شروع دوره جوجه کشی ،دستگاه و سالن باید در هردوره ضدعفونی شوند .

نورآفتاب و سرما نباید مستقیم با دستگاه در تماس باشد زیرا دما و رطوبت دستگاه را تحت تاثیر می گذارد.

سالن انتقال جوجه ها چگونه باید باشد؟

جوجه های یک روزه باید به سالنی انتقال داده شوند که دارای شرایط مساعدی باشد ، این سالن باید از نظر بهداشتی در هر دوره ضدعفونی شده باشد و از هر گونه رطوبت و آلودگی به دور باشد زیرا جوجه های تازه به دنیا آمده دارای مقاومت بدنی کمی هستند و به سرعت دچار بیماری خواهند شد.

آلودگی یک جوجه برابر با همگیری در گله خواهد بود ،پس بهتر است قبل از به شیوع بیماری با کنترل شرایط از به وجود آمدن آن جلوگیری کنیم .

سالن جوجه یک روزه باید دارای تهویه و سیستم گرمایشی و سرمایشی باشد تا دمای مورد نظر جهت نگهداری جوجه ها به خوبی تامین شود .

غذا و آب مورد نیاز جوجه ها باید به صورت 24 ساعته در دسترس جوجه ها باشد.

جوجه کشی تخم نطفه دارمرغ محلی و گوشتی

حالا که همه چیز برای جوجه کشی مهیاست باید دوره جوجه درآوری را آغاز کنیم .

بهتر است بعد از خرید دستگاه جوجه کشی  را برای تست تا 72 ساعت به صورت خالی روشن کنید.

دما دستگاه را برای شروع دوره جوجه کشی مرغ تنظیم کنید و اجازه دهید دما و رطوبت با دستگاه ست شده و ثابت بماند.

دوره جوجه کشی مرغ در همه نژاد ها 21 روز است که 18 روز اول ستری و 3 روز آخر هچری نام دارد.

در دوره ستر دستگاه جوجه کشی مرغ  باید بر روی دمای 37.5 درجه سانتیگراد و رطوبت بر روی  58 درجه تنظیم شود.چرخش تخم ها در این ایام باید هر دو ساعت یک بار به صورت 90 درجه فعال باشد تا جوجه به تخم نچسبد.

روز 18 جوجه کشی چرخش تخم ها را متوقف کرده و دما را به 37 درجه کاهش و رطوبت را به 70 درصد افزایش دهید .

بیرون آمدن جوجه های از تخم های نطفه دار 

در این زمان جوجه ها کم کم پوسته تخم را شکسته و از تخم بیرون می آیند .

به محض بیرون آمدن ،جوجه ها را از دستگاه بیرون نیاورید ،در این مرحله زرده هنوز به صورت کامل جذب بدن جوجه نشده است و برای این کار جوجه نیاز به یک روز زمان دارد.

توجه داشته باشید ،در 24 ساعت اول که هنوز جوجه در دستگاه است تنها آب در اختیار جوجه قرار دهید جذب زرده نیاز غذایی جوجه را برطرف خواهد کرد.

بعد از گذشت یک روز دیگر جوجه ها آماده انتقال به سالن هستند و شما می توانید آنها را به آرامی به سالن جوجه یک روزه انتقال دهید.

برای تغذیه جوجه بهتر است از کنساتره هاو جیره های غذایی آماده جوجه یک روزه استفاده کنید

حمل حرفه ای

بسته بندی حرفه ای سفارشات با کمترین خسارت

پاسخگوی 24 ساعته

پاسخگوی و مشاوره در حر فه ای

تضمین کامل

تضمین کامل محصولات