در حال بارگزاری

تخم نطفه دار اردک روسی

25000 تومان

تخم نطفه دار اردک ماندارین

150000 تومان

تخم نطفه دار کالارین

150000 تومان

تخم نطفه دار اردک محلی

18000 تومان

توضیحات کلی در مورد تخم نطفه دار اردک

اردک یکی از پرندگان زیبا است که دارای گونه های زیادی بوده و از زمان های بسیار دور بر روی زمین پرورش داده شده است.شما نیز می توانید با خرید تخم نطفه دار اردک در محل زندگی خود دارای پرورشگاه اردک شوید .اردک ها از ابتدا به صورت وحشی در مراتع و جنگل ها در کنار مرداب های و رودخانه ها زندگی میکردند اما با گذشت زمان و شکار این پرنده به دست انسان باعث تقاضا بالا وبه فکر افتادن انسان ها برای پرورش این پرنده برای رفع این تقاضا شد. اهلی شدن اردک ها از گونه اردک کله سبز که در نیمه شرقی آسیا به وفور یافت می شد اتفاق افتاد،اردک های کله سبز در نوع خود یکی از نژاد های وحشی محسوب می شدند اما با مرور زمان این گونه و گونه های مختلف دیگری برای اهداف متفاوتی از قبیل : تولید تخم نطفه دار ،پرورش اردک های مولد ،پرورش اردک های گوشتی و پرورش اردک های زینتی به دست انسان اهلی شدند و امروزه در هر کجای جهان ما شاهد پرورش گونه های مختلف اردک با هدف های متفاوت هستیم .

خرید تخم نطفه دار اردک 

در ایران نیز پرورش اردک با توجه به شرایط و سازگاری محیط در گونه های مختلف وجود داشته و تخم نطفه دار اردک در ارقام مختلف نیز به فروش می رسد که شما می توانید بر حسب نیاز خود اقدام به خرید تخم نطفه دار اردک در ارقام و نژاد های مختلف از قبیل ، تخم نطفه دار اردک ماندارین ،تخم نطفه دار اردک کالارین ،تخم نطفه دار اردک روسی ،تخم نطفه دار اردک کله سبز و دیگر نژاد ها کرده و با استفاده از روش های صنعتی و مصنوعی جوجه کشی آنها را تبدیل به جوجه های سالم کنید.

مناطق مناسب جهت زندگی اردک

از آنجا که اردک ها برای زندگی کردن به آب نیاز دارند این پرورشگاه ها بیشتر در مناطق آبخیز مانند شمال و شمال غربی کشور وجود دارند و شما می توانید انواع نژاد های اردک را در این مناطق ببینید. با وجود اینکه اردک ها ارقام بسیار مختلفی دارند اما در کشور ما نژادهای خاصی مورد توجه هستند و به همین دلیل پرورش این نژاد ها رواج بیشتری دارد . از مهمترین نژاد های اردکی که امروزه بازار عرضه و تقاضای بالای را در پرورش اردک به خود اختصاص داده می توان به موارد زیر اشاره نمود که برخی جهت مصرف گوشتی ، برخی به عنوان زینتی و برخی دیگر به عنوان مولد پرورش داده می شوند:

اردک نژاد کالارین زینتی

اردک نژاد ماندارین زینتی

اردک نژاد پکنی

اردک نژاد مالارد یا سرسبز

اردک محلی

اردک نژاد مسکویی

پرورش اردک و تخم نطفه دار اردک

اگر شما نیز از آن دسته از عزیزانی هستید که به این حرفه علاقه داشته و قصد احداث پرورشگاه برای پرورش اردک در نژاد های مختلف را دارید باید به شما بگوئیم که پرورش این پرنده کار اسانی نمی باشد و برای موفق شدن در این راه باید از تمام نکات آن اطلاع داشته باشید و با داشتن معلومات کافی در همه زمینه های پرورش شروع به کار کنید. در ادامه این مطلب شما را با مهمترین نکات پرورش این پرنده زیبا به صورت کلی آشنا خواهیم نمود تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری هدف خود را مشخص کرده و اقدام کنید.

اهداف پرورش اردک و تخم نطفه دار اردک 

همانگونه که در بالا اشاره شد پرورش اردک ها با اهداف مختلفی صورت میگیرد برخی اردک ها دارای وزنگیری بالایی هستند و صرفا برای پرورش گوشتی استفاده می شوند مانند اردک پکنی ، اردک های زینتی کالارین و ماندارین با دارا بودن ظاهر زیبا برای پرورش با هدف پرنده زینتی و اردک های مانند مسکویی برای تولید تخم پرورش داده می شوند.به صورت کلی باید از ابتدای شروع پرورش بدانیم که با کدام یک از این اهداف قصد شروع کار را داریم و البته بهتر است که گفته شود شرایط کدام نوع پرورش را داریم زیرا هر کدام از این پرورش ها نیاز به فضا ،هزینه و شرایط خاص به خود را دارد.

تغذیه اردک

جوجه های اردک بر خلاف دیگر پرندگان که بعد از خارج شدن از تخم میل زیادی به غذا خوردن ندارند ، تمایل زیادی به غذا دارند و این مسئله در پرنده اردک امری کاملا طبیعی محسوب می شود. اردک ها مانند دیگر پرنده های ابزی از جلبک ها ،کرم ها ،حلزون ها ،حشرات ریز ،علف ها ،ریشه و دانه های گیاهان تغذیه می کنند ،اما اگر شما قصد پرورش گله اردک را با هر هدفی دارید توصیه می کنیم نسبت به هدف خود از کنساتره ها و جیره های مخصوص در کنار تغذیه طبیعی اردک ها استفاده کنید تا به هدف خود سریع تر برسید.این جیره های غذای با توجه به هدف تولید گوشت و یا تخم گذار بودن گله که پرورش دهنده مد نظر دارد نیازهای اردک را به خوبی تامین می کند. همچنین توجه داشته باشید که تغذیه نقش بسیار مهمی در امر پرورش دارد و هر چه جیره غذای پرنده کامل تر باشد پرنده سالم تر و مقاوم تر از همیشه به ثمر خواهد رسید.

محیط پرورش اردک

فضا و محیط پرورش باید نسبت به جمعیت گله محاسبه و اعمال شود ،در صورت کمبود فضا ،محیط دچار آلودگی ودر نتیجه گله دچار بیماری خواهد شد. به دلیل رفت امد اردک ها در آب محیط پرورش همیشه مرطوب بوده و این رطوبت زمینه ساز تولید باکتری ها و ویروس ها خواهد شد به همین جهت تمیز کردن فضای پرورش و سمپاشی آن در صورت وجود حشرات و آفات  به صورت منظم یکی از تاثیر گذارترین موارد در سلامت و پیشگیری از بیماری ها وهجوم انگل ها است.

تولید مثل وتخم گذاری اردک

اردک ها در سن 7 تا 9 ماهگی به بلوغ جنسی می رسند و قادر به تولید مثل می شوند ،در امر پرورش شما می توانید برای هر اردک نر سه اردک ماده در نظر بگیرید و از نطفه دار بودن تخم های حاصله اطمینان داشته باشید. با آغاز فصل بهار اردک ها شروع به جفتگیری می کنند و بعد از تخم گذاری اردک ماده اقدام به خوابیدن بر روی تخم ها برای جوجه شدن می کند،اگر شما برای تولید جوجه اقدام کنید نباید جوجه کشی را به دست اردک مادر بسپارید زیرا این کار برای پرورش های کوچک خانگی مناسب است و در تولید جوجه در ابعاد بزرگ کار ریسک داری بشمار می اید .

فروش تخم نطفه دار اردک 

امروزه در پرورشگاه های زیادی نژاد های مختلف اردک با هدف تولید و فروش تخم نطفه دار اردک پرورش داده می شود تا افرادی که قصد تولید جوجه های یک روزه اردک را دارند بتوانند به راحتی اقدام به خرید تخم نطفه دار اردک در نژاد دلخواهشان کنند. شما نیز می توانید با مراجعه به شرکت رویال طیور ویا سایت شرکت رویال طیور از قیمت تخم نطفه دار اردک اطلاع پیدا کرده و اقدام به خرید آن کنید.

جوجه کشی تخم نطفه دار اردک با دستگاه

جوجه کشی با دستگاه های تمام اتومات به شما این اجازه را می دهد که در هین جوجه کشی تمام کنترل دما ،رطوبت ،روز و چرخش تخم های نطفه دار اردک را دردست داشته باشید و همچنین بتوانید همزمان تعداد بالای از تخم ها اردک را جوجه کشی کنید. یکی دیگر از مزیت های جوجه کشی با دستگاه حذف هزینه ها برای مولدی است که قرار است بر روی تخم ها بخوابد.

مراحل اصلی جوجه کشی با دستگاه

خرید دستگاه جوجه کشی :

بهتراست دستگاه را از شرکتی معتبر سفارش دهید که دستگاه و تمام قطعات آن را ضمانت می کند. دستگاهی را انتخاب کنید که تمام اتومات باشد زیرا در برخی از دستگاه ها پمپ دستی بوده و برای افزودن آب به دستگاه باید در دستگاه باز شود و این کار در راندمان جوجه کشی تاثیر می گذارد.

خرید تخم نطفه دار اردک

اگر شما پرورش دهنده مولد نیستید هیچ اشکالی ندارد ،افراد زیادی هستند که به پرورش مولد برای تولید تخم نطفه دار مشغولند و شما می توانید در هر نژادی که مایل هستید تخم نطفه دار تهیه کنید. ددر زمان خرید تخم نطفه دار باید از سلامت گله مولد،محیط پرورش و نسبت مولد ها آگاهی داشته باشید تا با خاطری اسوده اقدام به جوجه کشی کنید.

محیط جوجه کشی تخم نطفه دار اردک

برای اینکه بتوانیم یک جوجه کشی موفق داشته باشیم نیاز به یک فضای ضدعفونی شده برای دستگاه و جوجه های تازه به دنیا آمده داریم . اتاق دستگاه باید از فضای که برای جوجه های تازه به دنیا آمده آماده کرده ایم جدا باشد. اتاق جوجه ها باید تمیز،ضدعفونی شده و گرم باشد ،غذای و آب جوجه ها باید به صورت 24 ساعت در دسترس جوجه ها قرار بگیرد.

اماده سازی دستگاه برای شروع جوجه کشی

دستگاه خود را برای تست سلامت تا 72 ساعت بدون قرار دادن تخم های نطفه دار روشن بگذارید. بعد از اطمنان از سلامت دستگاه تخم ها را در داخل دستگاه به صورتی که سر پهن تخم رو به بالا باشد و یا تخم به پهلو قرار گرفته باشد در دستگاه بچینید. دستگاه را روی دمای 37.3 درجه و رطوبت آن را بر روی 70 درصد تنظیم کنید. طول کل دوره جوجه شکی اردک 28 روز است که در 25 روز اول باید سیستم ستر و چرخش تخم ها روشن باشد. در روز 25 جوجه کشی دمای دستگاه را به 37.6 درجه و رطوبت دستگاه را به 80 درصد افزایش دهید، در این سه روز چرخش تخم ها را متوقف کنید تا جوجه ها به راحتی از تخم بیرون بیاییند.

تولد جوجه اردک ها

جوجه های تازه به دنیا آمده برای اینکه بتواند زرده تخم را به خوبی جذب کنند نیاز به یک روز زمان دارند ،در طول این 24 ساعت جوجه ها نیاز به غذا نداشته و تنها وجود آب برای زنده ماندن آنها کفایت می کند. بهتر است جوجه های تازه بدنیا آمده تا 24 ساعت درون دستگاه هچری باقی بمانند و بعد از جذب زرده به مکان آماده شده برای جوجه انتقال داده بشوند. جهت خرید جوجه اردک و تهیه تخم نطفه دار اردک محلی وحشی و اردک های زینتی و تزئینی کمیاب و نایاب مانند کالارین و ماندارین و آنقوت با ما در ارتباط باشید.

حمل حرفه ای

بسته بندی حرفه ای سفارشات با کمترین خسارت

پاسخگوی 24 ساعته

پاسخگوی و مشاوره در حر فه ای

تضمین کامل

تضمین کامل محصولات